Z cyklu: Stroje krakowskie 1
6 500 - 7 500 zł
10 czerwca 2015 godz. 19:00
6 500 - 7 500 zł
38,6 x 21 cm w św. p-p.
akwarela/papier
Sygnatura
sygn. p. d.: "A. Setkowicz"
na odwrocie nalepka firmy ramiarskiej w języku angielskim
Adam Setkowicz zyskał popularność jako malarz zaprzęgów, scen z polowań, kuligów. W jego malarstwie często pojawia się sceneria zimowa. Dobrze zachowany wizerunek mężczyzny jest świadectwem zainteresowania artysty również tematyką portretową. Bohaterowie obrazów Setkowicza niejednokrotnie przedstawieni są w strojach ludowych.