Szachy
8 000 - 10 000 zł
10 czerwca 2015 godz. 19:00
8 000 - 10 000 zł
40,5 x 50 cm w św. p-p.
olej/tektura
Sygnatura
sygn. i dat. l. g.: "St. Chlebowski 59"
Datowanie
1959
Praca z dojrzałego okresu twórczości Stanisława Chlebowskiego – artysty związanego z Gdańskiem i Paryżem, nawiązującego w swojej twórczości m. in do impresjonizmu. Większość obrazów tego autora uległa zniszczeniu w trakcie II wojny światowej. „Szachy” to obraz nasycony kolorem, malowany z lekkością.