Martwa natura z pomarańczami
30 000 - 35 000 zł
10 czerwca 2015 godz. 19:00
30 000 - 35 000 zł
69,5 x 73 cm
olej/sklejka
Sygnatura
sygn. p. d.: "S. Gliksmanowa"
Autorką obrazu jest żydowska malarka, aktywna w łódzkim środowisku plastycznym, a także w działalności wystawienniczej we Lwowie czy Krakowie. Jej prace są trudno dostępne na rynku antykwarycznym, pomimo niewątpliwych walorów artystycznych. Znana jest praca artystki „Most z łódzkiego getta”, znajdująca się w zbiorach tamtejszego Muzeum Sztuki. Malinowski, cytując Alfreda Lauterbacha – wybitnego historyka sztuki i muzeologa, określa obrazy Gliksmanowej jako: „impresjonistyczne”. „Martwa natura z pomarańczami” zwraca uwagę intensywnością kolorów i układem kompozycyjnym. Jest ciekawym przykładem twórczości malarki.