Chata w górach
5 000 - 6 000 zł
10 czerwca 2015 godz. 19:00
5 000 - 6 000 zł
48,5 x 68,5 cm w św. p-p.
olej/tektura
Sygnatura
sygn. i dat. p. d.: "LESZEK STAŃKO 959 R"
Datowanie
1959
Obraz stanowi nawiązanie do licznych górskich wędrówek artysty. Malarz przedstawiał widoki nie tylko tatrzańskie, ale także Beskidu Śląskiego czy Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Prezentowany obraz powstał pod koniec lat 50-tych. W tej dekadzie Stańko przyłączył się do warszawskiej grupy artystycznej „Zachęta”, tworzącej w nurcie XIX-wiecznego realizmu (1956 r.).