Struktura z kwadratów
33 000 - 40 000 zł
22 czerwca 2017 godz. 19:30
33 000 - 40 000 zł
96,5 x 46,4 cm, 50 elementów 8 x 8 cm
akryl, płyta MDF
Sygnatura
sygn. i dat. na krośnie: Jürgen Blum 92
Datowanie
1992
Artysta o fascynującej biografii i charyzmatycznej osobowości. Tworzył w Niemczech i Polsce. Był organizatorem Biennale Form Przestrzennych w Elblągu, założycielem m. in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Wolnej Akademii Sztuki w Hünfeld. Artystą nowatorskim, poszukującym, dla którego sztuka była specyficzną formą dialogu z odbiorcą. Prace Bluma-Kwiatkowskiego pozostają unikatowe na rynku dzieł sztuki. Prezentowany obiekt to przykład charakterystycznego stylu artysty. Był on autorem m. in. cyklu „Konstelacje energii czasowych”, na który składały się sześciany w kolorze czarnym. Dla Bluma-Kwiatkowskiego symbolizowały rzeczywistość o wielu wymiarach i specyficzną energię.