Abstrakcja z turkusem
5 000 - 7 000 zł
22 czerwca 2017 godz. 19:30
5 000 - 7 000 zł
20,9 x 32 cm w św. p-p.
akwarela, gwasz/papier
Sygnatura
sygn. i dat. p. g.: Erna Rosenstein / 1963
Datowanie
1963
W żywiołowej, nasyconej kolorem i bogactwem kształtów kompozycji, widać odwołania do horror vacui, szczególnie obecnego w pracach Rosenstein w latach 50. i 60. Przestrzeń obrazu wypełniona siecią linii i wielobarwnymi plamami, zdaje się sięgać poza ramy obrazu. Intensywność odbioru spotęgowana jest iluzją ruchu i pulsujących form. Surrealistyczne, abstrakcyjne prace Erny Rosenstein łączyły w sobie duchowość i materię, rzeczywistość i iluzję. Poza wszelkimi konwencjami, malarka nadawała im rangę osobnych malarskich bytów.