Abstrakcja
14 000 - 18 000 zł
22 czerwca 2017 godz. 19:30
14 000 - 18 000 zł
50 x 40 cm
olej/płótno
napis na odwrocie: SOSNOWSKI
Proweniencja
Obraz z kolekcji Gerarda Bluma-Kwiatkowskiego
Znakomity abstrakcjonista i jeden z czołowych przedstawicieli powojennej awangardy artystycznej (był współzałożycielem m. in. Grupy 55, Galerii Krzywe Koło, Galerii EL). Malarstwo Kajetana Sosnowskiego, od koncepcji figuratywnych, form abstrakcyjnych, po zainteresowanie światłem i charakterystyczne „obrazy puste”, „obrazy szyte”, „obrazy chemiczne”, należy do szczególnie interesujących w sztuce współczesnej. Prezentowana kompozycja o surowej, minimalistycznej formie i mocno zredukowanej kolorystyce, nawiązuje do wieloznaczności istotnej w twórczości artysty.