Strzelec – motyw z Olszynki Grochowskiej
40 000 - 50 000 zł
22 czerwca 2017 godz. 19:30
40 000 - 50 000 zł
52,7 x 44,2 cm w świetle ramy
olej/deska
Sygnatura
sygn. i dat. p. d.: WOJCIECH KOSSAK 1912
Datowanie
1912
Malarstwo batalistyczne, wizerunki żołnierzy i koni jednoznacznie kojarzą się z twórczością rodu Kossaków. Wielokrotnie powielane motywy, do których przyczyniła się ich ogromna popularność, złożyły się na rozpoznawalny styl malarstwa. Interesujące przedstawienie strzelca autorstwa Wojciecha Kossaka, zwraca uwagę wyjątkowym jak dla malarza ujęciem postaci. Wypełnia ona niemal całą przestrzeń obrazu, co pozwala na dokładne przyjrzenie się żołnierzowi. Pełna napięcia scena wzmocniona jest intensywną kolorystyką.