12-th game 7x7
30 000 - 40 000 zł
22 czerwca 2017 godz. 19:30
30 000 - 40 000 zł
50 x 50 cm
akryl/płótno
Sygnatura
sygn., dat. i opisany na odwrocie: 12-th game 7 x7 / winiarski’99
Datowanie
1999
Przykład analitycznego myślenia artysty o sztuce. Obiektywizm, rachunek prawdopodobieństwa, miały przyczynić się do wyeliminowania emocji i opartej na nich estetycznej oceny w odbiorze dzieła sztuki. Działanie losowe sprzymierzone z matematyczną precyzją wyliczeń, dało początek fascynującym i nowatorskim poszukiwaniom na gruncie polskiej sztuki współczesnej.