36

Figury geometryczne

ID: 677

35 000 - 45 000 zł

9 listopada 2017 godz. 19:30

wym. całości: 126 x 53,5 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. na odwrocie: "KAJETAN SOSNOWSKI 1960 WARSZAWA" (ołówkiem)

Datowanie

1960

Znakomity abstrakcjonista i jeden z czołowych przedstawicieli powojennej awangardy artystycznej (był współzałożycielem m. in. Grupy 55, Galerii Krzywe Koło, Galerii EL). Malarstwo Kajetana Sosnowskiego, od koncepcji figuratywnych, form abstrakcyjnych po zainteresowanie światłem i charakterystyczne „obrazy puste”, „obrazy szyte”, „obrazy chemiczne”, należy do szczególnie interesujących w sztuce współczesnej.