Portret
1 500 - 2 000 zł
9 listopada 2017 godz. 19:30
Sen Busha, z cyklu: Pozytywy (pierwsza odbitka autorska, vintage print)
Mieszkańcy, z cyklu: Pozytywy (pierwsza odbitka autorska, vintage print)
1 500 - 2 000 zł
30 x 20 cm
litografia/papier
Sygnatura
sygn. p. d.: "Jerzy Nowosielski" (ołówkiem)
Litografia dołączona do druku „Jerzy Nowosielski. Rysunki. Maski i nagość”, Galeria Starmach, Kraków, październik 1990.
oznaczenie egzemplarza l. d.: 218/300 (ołówkiem)
Litografia Jerzego Nowosielskiego przedstawia motyw dość często pojawiający się w dorobku artystycznym twórcy. Zaliczają się do niego prace wykonane tuszem na papierze, przykładowo z lat 80-tych. Portrety tworzone za pomocą prostych linii, ascetyczne, stanowią zaledwie jakby zarys, kontur przedstawianych osób. Delikatność i prostota przedstawienia stanowią jednak o ich wartości. Podobnie jak oryginalne podejście do tematyki portretowej.