Dzieci
10 000 - 14 000 zł
9 listopada 2017 godz. 19:30
Sen Busha, z cyklu: Pozytywy (pierwsza odbitka autorska, vintage print)
Mieszkańcy, z cyklu: Pozytywy (pierwsza odbitka autorska, vintage print)
10 000 - 14 000 zł
38 x 38,7 cm w świetle ramy
olej/płótno
Sygnatura
sygn. i dat. l. d.: "Wlastimil / Hofmann / 1931"
Datowanie
1931
Wielowymiarowe kompozycje o specyficznym, lirycznym nastroju, stały się rozpoznawalnym malarskim językiem Hofmana.
Idylliczne wizerunki dzieci na tle pogodnego nieba nadają kompozycji nieco naiwny charakter. Wyidealizowanie postaci ludowych, dziecięcy bohaterowie obrazów zaliczają się do jednych z typowych cech malarstwa Hofmana. Uczeń Malczewskiego w swoich dziełach przeplatał wątki baśniowe czy religijne ujawniane za pomocą bogatej symboliki. Wielowymiarowe kompozycje o specyficznym, lirycznym nastroju, stały się rozpoznawalnym malarskim językiem Hofmana. Pochodzący z okresu międzywojennego obraz ujmuje pełną uroku prostotą przedstawienia.