29

Abstrakcja

ID: 650

9 000 - 11 000 zł

9 listopada 2017 godz. 19:30

26 x 20 cm w św. p–p.

gwasz, akwarela/papier

Sygnatura

sygn. p. d.: "Stern"

Twórczość Jonasza Sterna w ciekawy sposób ewoluowała od zainteresowań ekspresjonizmem, abstrakcją, poprzez malarstwo materii i kolaże z elementami organicznymi.

na odwrocie oznaczenie: 071190

Profesor akademicki, członek Grupy Krakowskiej w prezentowanym obrazie skierował uwagę odbiorcy na plamy koloru, wyraźnie kontrastujące z surowym tłem. Abstrakcyjna kompozycja nawiązuje do dzieł artysty w tej stylistyce, powstałych w latach 50. W kolejnych dekadach zaczęły pojawiać się charakterystyczne dodatki: preparowane rybie ości, skóry, sieci, kości zwierząt. Artysta poprzez swoją twórczość powracał do szczególnie bolesnych wydarzeń wojennych.