Miłośnikom sztuki dawnej szczególnej uwadze polecamy m. in. "Tęsknotę za Ojczyzną" w malarskiej interpretacji Tadeusza Popiela, potrójny portret autorstwa Józefa Mehoffera z 1909 roku czy scenę rodzajową związanego z Monachium Wilhelma Veltena.
Wyjątkowo atrakcyjnie przedstawia się kolekcja sztuki współczesnej. Jej reprezentantami są Jerzy Duda-Gracz z obrazem "Poetyka wsi" z 1990 roku, Jan Tarasin z kompozycją z I poł. lat 80., abstrakcja autorstwa Alfreda Lenicy, olejny obraz Tadeusza Kantora z 1962 roku. czy znakomity obiekt przestrzenny Wandy Gołkowskiej. W ofercie znajdą Państwo również obrazy Jadwigi Maziarskiej i Erny Rosenstein, Jonasza Sterna, Stanisława Krzyształowskiego, Magdaleny Abakanowicz czy Kajetana Sosnowskiego.
Kolekcjonerom fotografii proponujemy pierwsze, autorskie odbitki fotografii Zbigniewa Libery z cyklu "Pozytywy", prace Jana Saudka i Antoniego Mikołajczyka.
Ciekawie prezentuje się również teka graficzna Mojżesza Kislinga czy litografia i drzeworyt z odręczną sygnaturą Salvadora Dalego.