6

Czerkiesi

ID: 582

16 000 - 18 000 zł

9 listopada 2017 godz. 19:30

20,3 x 29,1 cm

olej/deska

Sygnatura

sygn. l. d.: "W. Velten / Munchen"

Znakomity malarz urodzony w Petersburgu, większość życia związany z Monachium (zamieszkał tam w 1870 roku).

– kartka z informacją o artyście w języku angielskim;
– na krośnie oznaczenie (częściowo czytelne): 1 ? 14XA

Velten specjalizował się w malarstwie rodzajowym, scenach z polowań i życia żołnierzy. Prace artysty wzbogacają zbiory muzeów w Buffalo w Stanach Zjednoczonych, Galerii Miejskiej i Galerii Narodowej w Monachium czy Galerii Narodowej w Pradze. Na polskim rynku antykwarycznym stanowią unikat.