43

Barry Lyndon

ID: 690

10 000 - 17 000 zł

9 listopada 2017 godz. 19:30

70 x 70 cm

olej/płyta

Datowanie

2006

Artysta interdyscyplinarny, który wyraźnie zaznacza swoje miejscew młodej sztuce polskiej. Zajmuje się malarstwem, filmem, sztukami wizualnymi, animacjami 3D. Tworzy na pograniczu sztuk, kreując własny, niepowtarzalny język artystycznej narracji.

– sygn., dat. i opisany: "BARRY LYNDON / NORMAN / BANACH / 20082006";
– pieczęć galeryjna

Bibliografia: Norman Leto „Ludzie, którzy ciągle czegoś ode mnie chcą”, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot, marzec 2016.

Prace Normana Leto należą do zbiorów Centrum Sztuki Współczesnej Zamku Ujazdowskiego, Muzeum Narodowego w Krakowie czy Galerii Arsenał w Białymstoku. Oferowana praca, sygnowana podwójnie (pseudonimem i nazwiskiem twórcy) jest przykładem wczesnych projektów malarskich artysty. Rok po powstaniu obrazu, miała miejsce pierwsza indywidualna wystawa Normana Leto w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie.