54

ID: 627

9 000 - 11 000 zł

19 grudnia 2015 godz. 17:00

37,7 x 55 cm w św. p–p.

akwarela na podrysowaniu ołówkiem/papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "Dominik 1956"

Datowanie

1956

Prace Tadeusza Dominika są częścią muzealnych kolekcji w Polsce i za granicą (m. in. w Museum of Modern Art w Nowym Jorku czy Stedelijk Museum w Amsterdamie). Artysta, uczeń Jana Cybisa, zyskał uznanie jako malarz, grafik, pedagog, posługujący się charakterystycznym stylem i językiem malarskim.

W pierwszym okresie tworzył obrazy prezentujące malarstwo figuratywne, jednak jak zauważa Maryla Sitkowska w „Słowniku malarzy polskich”: „w drugiej połowie lat 50. zaczął malować obrazy abstrakcyjne, zbliżone do malarstwa informel, w swym bogactwie form i nasyconej kolorystyce, inspirowane naturą”. W opisywanej pracy widać ekspresję typową dla tego okresu twórczego. W roku powstania „Kompozycji”, Dominik uczestniczył w Biennale w Wenecji. Zaprezentował tam cykl drzeworytów „Macierzyństwo”.

4

Pejzaż z cyprysami

Cena wylicytowana: 20 000 zł
11

Orkiestra artystów

Cena wylicytowana: 24 000 zł
13

Kwiaty polne

Cena wylicytowana: 12 000 zł
16

Scena z polowania

Cena wylicytowana: 10 000 zł
20

Akt

Cena wylicytowana: 13 500 zł
27

Thanatos

Cena wylicytowana: 7 000 zł
40

Figurka

Cena wylicytowana: 4 000 zł
45

Stajenny

Cena wylicytowana: 1 500 zł
53

Cena wylicytowana: 23 000 zł
56

Dwunasta gra 7 x 7

Cena wylicytowana: 19 000 zł
59

Inside

Cena wylicytowana: 6 000 zł
65

Struktura

Cena wylicytowana: 2 500 zł
67

Cena wylicytowana: 1 300 zł
75

Olśnienie

Cena wylicytowana: 4 500 zł
80

Impresje marokańskie

Cena wylicytowana: 4 000 zł