Pejzaż letni
7 000 - 9 000 zł
19 grudnia 2015 godz. 17:00
7 000 - 9 000 zł
26,5 x 36,5 cm w św. p-p.
akwarela/papier
Sygnatura
sygn. p. d.: "W. Skoczylas"
Wybitny grafik i prekursor w zastosowaniu techniki drzeworytu, profesor warszawskiej Szkoły Sztuk Pięknych. Zajmował się malarstwem akwarelowym. „Pejzaż letni” zwraca uwagę delikatną plamą barwną oraz wyważonym, pogodnym nastrojem. Artysta wcześnie zrezygnował z techniki olejnej ze względu na alergię. Maryla Sitkowska w Słowniku Malarzy Polskich charakteryzuje pejzaże Władysława Skoczylasa jako „prześwietlone”, o „niezwykłych ujęciach perspektywicznych”.