W stajni, 1862?
45 000 - 60 000 zł
19 grudnia 2015 godz. 17:00
45 000 - 60 000 zł
20,5 x 25,5 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. monogramem wiązanym l. d.: „HP / 62 [?]”
Datowanie
1862?
Proweniencja
opisany na odwrocie: „Pillati Warszawa / Druga połowa XIX wieku 1832-1894 / Odnawiał Z. Jasiński w Warszawie 1924 r.”
Henryk Pillati z upodobaniem przedstawiał sceny miejskie i życie na wsi. Artysta zajmował się również malarstwem batalistycznym i historycznym. Olejny obraz, dopracowany kolorystycznie i kompozycyjnie to przykład dorobku artysty, który nieczęsto pojawia się na rynku dzieł sztuki.