Motyw z Saint-Malo
15 000 - 18 000 zł
19 grudnia 2015 godz. 17:00
15 000 - 18 000 zł
31,5 x 39,5 cm w świetle ramy
olej/tektura
Sygnatura
sygn. l. d.: "a.neuman"
oznaczenie na blejtramie: "1827 – 33X41"
Abraham Neumann był uczniem Jana Stanisławskiego i jednym z najwybitniejszych przedstawicieli jego szkoły pejzażowej. Przedstawiał widoki tatrzańskie, miejskie, inspirowane licznymi podróżami. Pejzaże Neumana cieszyły się dużym uznaniem. Krytyka określała go jako kolorystę niezwykle umiejętnie operującego światłem.