Martwa natura
7 000 - 9 000 zł
19 grudnia 2015 godz. 17:00
7 000 - 9 000 zł
52,2 x 36,8 cm
olej/sklejka
Sygnatura
sygn. l. d.: E. Krcha
na odwrocie napis autorski: "Emil Krcha / „Martwa natura” / olej"
Kolorysta, jeden z twórców Zrzeszenia Artystów Plastyków Zwornik, w swoim malarstwie dużą wagę przywiązywał do rodzimego folkloru. Płótna artysty zwracają uwagę uproszczoną formą i jak pisał Tadeusz Dobrowolski – są „rozmyślnie naiwne”. Martwe natury należą do czołowych motywów w jego twórczości. Utrzymana w ciemnych barwach kompozycja z rybami, stanowi egzemplifikację kolorystycznej wrażliwości Emila Krchy.