Granat (owoc i broń)
7 000 - 9 000 zł
12 kwietnia 2022 godz. 18:00
Kara Vanniego Fucci, Piekło, Pieśń XXIV, z cyklu: Dante, Boska Komedia
7 000 - 9 000 zł
43 x 59,5 cm (arkusz)
litografia barwna
Sygnatura
sygn. i opisany p. d.: "Corneille / bien ami cole…[?]" (ołówkiem)
Stan zachowania: zagięcie papieru
Proweniencja
prywatna kolekcja, Belgia
drukowany napis l. g.: "La grenade (le fruit et l’arme), l’oeuf de termite, la larve ensachée, sont dans sa memoire ou dans ses nostalgies"
Wydana przez: Galerie Creuzevault, Paris 1963.
Corneille jest jednym z założycieli ruchu COBRA z Karelem Appelem, Constantem Nieuwenhuisem, Asgerem Jornem i Dotremontem. Do tej grupy wkrótce dołączyli poeci, malarze i pisarze, w tym Jacques Doucet, Pierre Alechinsky, Henry Heerup, Reinhoud, Else Alfelt, Carl-Henning Pedersen, Egill Jacobsen, C.O. Hulténa, Andersa Osterlinda, Maxa Waltera Svanberga.