Przedsiębiorca pogrzebowy - projekt kostiumu
7 000 - 10 000 zł
30 kwietnia 2020 godz. 15:30
7 000 - 10 000 zł
34,2 x 23,8 cm w św. p-p.;
gwasz/papier
Sygnatura
sygn. p. d.: "T Kantor"
Prezentowany projekt kostiumu teatralnego jest cennym pod względem malarskim i historycznym przykładem działalności artysty na gruncie scenograficznym. Sprawnie malowany, z artystycznym zacięciem i pomysłowością, stanowi ciekawe uzupełnienie dorobku wybitnego twórcy. Kantor przez kilkadziesiąt lat realizował projekty dla teatrów zawodowych. W 1981 roku otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Sztuki I stopnia w dziedzinie teatru za twórczość scenograficzną.
napis l. d.: "Przedsiębiorca pogrzebowy"
Proweniencja: