40 000 - 60 000 zł
30 kwietnia 2020 godz. 15:30
40 000 - 60 000 zł
80,3 x 60,2 cm
technika mieszana, wosk/płótno
W twórczości Jadwigi Maziarskiej struktura dzieła i jego materia pozostawały jednymi z najistotniejszych zagadnień artystycznych. Zainteresowanie nimi oraz twórcze natchnienie, które poprzez obraz zyskiwało widzialny, materialny kształt, stanowiło bodziec do artystycznego aktu tworzenia.
na odwrocie: "Jadwiga Maziarska / Kraków, Sobieskiego 1, m. 5"
Proweniencja:
- z kolekcji prof. Zbigniewa Łagockiego (do 2000 roku)
- kolekcja prywatna, Kraków
Oferowana „Kompozycja” o nieregularnej, niemal rzeźbiarskiej fakturze jest interesującym przykładem twórczości artystki. Wyciszona, stonowana kolorystyka i charakterystyczne dla Maziarskiej eksperymentowanie w obrębie materii obrazu przyniosło nieoczywisty artystyczny efekt.