37

Projekt witraża

ID: 497

8 000 - 10 000 zł

30 kwietnia 2020 godz. 15:30

22,5 x 8,5 cm

akwarela, gwasz, ołówek/papier

Sygnatura

sygn. i opisany na odwrocie: "DELON - Warszawa / wstępne projekty / witraży / Jerzy Nowosielski"

Witraże są kolejnymi obok polichromii pracami Jerzego Nowosielskiego w obrębie architektury sakralnej. Zdobią przykładowo wnętrze kościoła Opatrzności Bożej w Wesołej koło Warszawy. Projekty witraży malowane były na płaszczyźnie siatki zbudowanej z kwadratów, zwykle z wykorzystaniem czystych kolorów, niejednokrotnie nawiązując do malarstwa ikonowego. Opisywany „Projekt witraża” jest przykładem pracy twórczej artysty w tym zakresie.

Proweniencja:

- dar artysty

- kolekcja prywatna, Polska