Projekt witraża
8 000 - 10 000 zł
30 kwietnia 2020 godz. 15:30
8 000 - 10 000 zł
22,5 x 8,5 cm
akwarela, gwasz, ołówek/papier
Sygnatura
sygn. i opisany na odwrocie: "DELON - Warszawa / wstępne projekty / witraży / Jerzy Nowosielski"
Witraże są kolejnymi obok polichromii pracami Jerzego Nowosielskiego w obrębie architektury sakralnej. Zdobią przykładowo wnętrze kościoła Opatrzności Bożej w Wesołej koło Warszawy. Projekty witraży malowane były na płaszczyźnie siatki zbudowanej z kwadratów, zwykle z wykorzystaniem czystych kolorów, niejednokrotnie nawiązując do malarstwa ikonowego. Opisywany „Projekt witraża” jest przykładem pracy twórczej artysty w tym zakresie.
Proweniencja:
- dar artysty
- kolekcja prywatna, Polska