6

Motyw z Huculszczyzny

ID: 258

55 000 - 65 000 zł

30 kwietnia 2020 godz. 15:30

Proweniencja

78 x 124,5 cm w świetle ramy

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: "A. Mroczkowski"

Znakomity pejzażysta widoków górskich, szczegółowo przedstawiał elementy przyrody. Dokładnie zaakcentowane, dodawały realizmu przedstawianym scenom. Prezentowana dekoracyjna praca należy do kanonu dzieł artysty.

na odwrocie: - naklejka z 1953 roku: "Nr. 98/76/I. / Przyjęto 19.VI.1953. / Aleksander Mroczkowski: / Motyw z Huculszczyzny. / Ol. pł. Sygnowany. Cena"; - pieczęć (częściowo czytelna): "W. Koller & ... Wien / Silberne …"