29

Portret

ID: 456

8 000 - 10 000 zł

30 kwietnia 2020 godz. 15:30

29,5 x 23 cm w św. p-p.

tusz/papier

Sygnatura

sygn. i dat. na odwrocie: "Jerzy Nowosielski / 84"

Wykonany tuszem rysunek przedstawia jeden z charakterystycznych motywów twórczości artysty z lat 80. Portrety tworzone za pomocą prostych linii, ascetyczne, stanowią zaledwie zarys, kontur przedstawianych osób. Subtelna kreska, w oparciu o którą kreowana jest postać, nadaje oryginalności popularnemu tematowi malarskiemu.

na odwrocie oznaczenia: "872 [w owalu] / 00HB14 [?] / 3" [w kole]

Proweniencja:

5

Portret męski

Cena wylicytowana: 56 000 zł
6

Motyw z Huculszczyzny

Cena wylicytowana: 43 000 zł
7

Odwrót spod Moskwy

Cena wylicytowana: 15 000 zł
8

Napad wilków

Cena wylicytowana: 7 000 zł
11

Podarunek

Cena wylicytowana: 115 000 zł
12

Lirnik

Cena wylicytowana: 44 000 zł
13

Portret kobiety

Cena wylicytowana: 9 500 zł
14

Mimozy

Cena wylicytowana: 13 000 zł
16

Akt kobiecy

Cena wylicytowana: 6 500 zł
19

Figura osiowa

Cena wylicytowana: 33 000 zł
20

Mogielnica na wiosnę

Cena wylicytowana: 45 000 zł
22

Abstrakcja

Cena wylicytowana: 3 000 zł
23

Cena wylicytowana: 54 000 zł
25

Game for one

Cena wylicytowana: 69 000 zł
28

Alfabet na duet

Cena wylicytowana: 16 000 zł
33

Wodopój

Cena wylicytowana: 29 000 zł
36

Bez tytułu

Cena wylicytowana: 11 000 zł
37

Projekt witraża

Cena wylicytowana: 8 000 zł
38

Epifania

Cena wylicytowana: 8 500 zł
39

Pejzaż 4

Cena wylicytowana: 11 000 zł
44

Pierwszy dzień w domu

Cena wylicytowana: 13 000 zł
45

Teka Xylon 63

Cena wylicytowana: 1 200 zł
49

Asocjacja VI

Cena wylicytowana: 3 800 zł
51

Rozkapryszona wśród ludzi

Cena wylicytowana: 9 000 zł
52

Zenek Martyniuk

Cena wylicytowana: 11 000 zł