44

Pierwszy dzień w domu

ID: 524

12 000 - 16 000 zł

30 kwietnia 2020 godz. 15:30

26,8 x 17,8 cm w św. p-p.

fotografia czarno-biała

Sygnatura

sygn. p. d.: "JAN SAUDEK"

Jeden z najbardziej znanych czeskich fotografów. Jego prace znajdują się w najważniejszych kolekcjach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Azji. Fotografie Jana Saudka prezentowane były m. in. w paryskim Centre Georges Pompidou i Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Prezentowana, sygnowana fotografia po raz pierwszy dostępna jest w ofercie aukcyjnej na polskim rynku sztuki.

na odwrocie: "Image No. / 29  Print No. / 22/50 /  Image Date / 1963  Date Printed / 1979 / © Jan Saudek 1981 / 178.023.3.14  22/50  1979.739 I"

Proweniencja:

Mrázková D., Jan Saudek, Slovart, 2014.