35

Akt kobiecy

ID: 491

9 000 - 14 000 zł

30 kwietnia 2020 godz. 15:30

113,5 x 81,5 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. l. d.: "L Kunka. 54"

Datowanie

1954

Soczysta, gęsta od barw kompozycja łączy elementy figuralne (postać leżącej kobiety) z abstrakcyjną formą. Nieco groteskowa, przejaskrawiona postać dzięki pomysłowemu zestawieniu barw i linii nabiera nietuzinkowego charakteru. Artysta kształcił się u Strzemińskiego i Légera.

na odwrocie napis: "Kunka";

na krośnie napis: "LECH KUNKA"

Proweniencja:

W latach 50. stosował geometryczne uproszczenia i kontrastowe kolory, a jednocześnie malował kompozycje pełne ekspresji. W 1955 roku uczestniczył w wystawie „Przeciw wojnie, przeciw faszyzmowi”, dwa lata później w II Wystawie Sztuki Nowoczesnej.