2 500 - 3 500 zł
30 kwietnia 2020 godz. 15:30
2 500 - 3 500 zł
20,5 x 14,8 cm w św. p-p.
gwasz/papier
Sygnatura
sygn. i dat. p. d.: "A JACHTOMA 1997" (ołówkiem)
Datowanie
1997
Kolor i światło to główne narzędzia języka malarskiego Aleksandry Jachtomy. W jej twórczości dostrzega się nawiązania do malarstwa Henryka Stażewskiego. Bogactwo tonacji kolorystycznych widocznych w prezentowanej pracy ujmuje subtelnością i szczególną poetyckością przekazu. Wyjątkowe wyczucie plamy barwnej, nadaje kompozycji harmonii.
Proweniencja: