Pejzaż (Sad owocowy)
90 000 - 110 000 zł
30 kwietnia 2020 godz. 15:30
90 000 - 110 000 zł
65,2 x 92,3 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. l. d.: Kramsztyk;
Kraków, Lwów
Obraz reprodukowany: „Świat” 1913, nr 48, s. 4 (il. cz.-b.).
Datowanie
przed 1913
Wystawiany w Krakowie w 1913 roku i we Lwowie rok później efektowny pejzaż wybitnego artysty przełomu wieków. W twórczości nawiązywał do francuskiego postimpresjonizmu. Tematyka pejzażowa inspirowana chociażby pobytami malarza we Francji i Hiszpanii, pozostawała jedną z kluczowych. Namalowany z niezwykłą intuicją kolorystyczną widok na sad reprodukowany jest w materiałach o artyście. W nastrojowej, nasyconej światłem kompozycji widać mistrzostwo techniki malarskiej i energiczny dukt pędzla.
sygn. l. d.: "Kramsztyk";
na krośnie widoczny fragment napisu (uszkodzony): "… sklep…"
Proweniencja: