Projekt ikonostasu - praca dwustronna
15 000 - 18 000 zł
30 kwietnia 2020 godz. 15:30
15 000 - 18 000 zł
21,5 x 31 cm w św. p-p.
akwarela/karton
Sygnatura
sygn. na odwrocie: "Jerzy Nowosielski"
Jerzy Nowosielski w swojej twórczości chętnie sięgał po tematykę religijną. Pięknie malowane ikony, pomysłowe projekty sakralne i polichromie przedstawiał z charakterystyczną kreską i malarską wrażliwością. Oferowana kompozycja dwustronna to projekt jednego z symboli architektury sakralnej prawosławia.
na odwrocie scena Ukrzyżowania (ołówkiem)
Proweniencja:
- dar artysty
- kolekcja prywatna, Polska