Niebieska linia
1 500 - 2 500 zł
30 kwietnia 2020 godz. 15:30
1 500 - 2 500 zł
62 x 49 cm w świetle ramy
serigrafia/papier
Sygnatura
sygn. p. d.: "R. CIEŚLEWICZ" (ołówkiem)
Jeden z najważniejszych przedstawicieli „polskiej szkoły plakatu”, znakomity grafik, współpracował z uznanymi czasopismami, w tym „Elle”, „Vogue”, „Opus International”, „Projekt” i wydawnictwami: Iskry, PIW, Czytelnik, Hachette czy Hazan. Bogata lista dokonań, wystaw i prestiżowych nagród przyznanych artyście plasuje go wśród kanonu polskich grafików współczesnych. Sygnowana praca charakteryzuje się mocnym, sugestywnym przekazem. Niebieski kolor przełamując dosłownie i w przenośni układ grafiki, burzy klasyczną dychotomię barw. Intrygująca kompozycja łączy wieloznaczność przekazu z pomysłową artystyczną stylistyką.
oznaczenie egzemplarza l. d.: "95/100" (ołówkiem)
Proweniencja: