Abstrakcja
6 000 - 8 000 zł
30 kwietnia 2020 godz. 15:30
6 000 - 8 000 zł
40,7 x 28,5 cm w św. p-p.
tusz/papier
Sygnatura
sygn. p. d.: "ALenica"; sygn. i dat. na odwrocie: "ALenica / 1961"
Datowanie
1961
Pierwsza połowa lat 60. zapisała się ważnymi dla Alfreda Lenicy wydarzeniami artystycznymi. Należą do nich: Grand Prix na I Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie (1962 rok), wystawa indywidualna w poznańskim Arsenale (1963 rok), udział w ekspozycji „Konfrontacje 63” w Galerii Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz przyjęcie artysty do Grupy Krakowskiej (1965 rok).
Proweniencja:
– ze spuścizny po artyście
– kolekcja prywatna, Warszawa (od 2000 r.)