39

Pejzaż 4

ID: 503

13 000 - 16 000 zł

30 kwietnia 2020 godz. 15:30

62,3 x 39,5 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. l. d.: "R. ZIEMSKI"

Datowanie

1985

Gęste pokłady olejnej farby i widoczna ekspresja kładzionych plam bliskie są sztuce informel, tak ważnej dla twórczości artysty. Znakomity profesor akademicki zajmował się zagadnieniami barwy i materii dzieła sztuki. W swoich kompozycjach abstrakcyjnych z upodobaniem łączył kontrastowe kolory.

na odwrocie napis: "RAJMUND ZIEMSKI / PEJZAŻ 4 / 62 X 40 / 1985";

na krośnie oznaczenia: "7174/1"

Proweniencja: