Bez tytułu
17 000–20 000 zł
28 lutego 2015 godz. 16:00
17 000–20 000 zł
72,6 x 64,7 cm w św. p-p.
olej/płyta
Sygnatura
sygn. p. d.: "SĘTOWSKI"
Tomasz Sętowski jest artystą o niepospolitej wyobraźni. Jego prace posiadają rozpoznawalny, charakterystyczny styl, który wpisuje się w nurt tzw. realizmu magicznego. Fantastyczne postaci, dziwne zwierzęta, mroczne lub bajkowe pejzaże tworzą niezwykły, z pogranicza jawy i snu nastrój obrazu, bliski estetyce surrealizmu. Wczesną pracę „Bez tytułu” można zaliczyć do typowego dzieła artysty. Przywołuje skojarzenia z twórczością Zdzisława Beksińskiego.