Czerwone dachy
11 000–13 000 zł
28 lutego 2015 godz. 16:00
11 000–13 000 zł
60 x 45,5 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. l. d.: Borysowski
Praca urodzonego we Lwowie Stanisława Borysowskiego jest interesującym przedstawieniem architektury miejskiej. Kolorystycznie w obrazie dominują brązy i zielenie. Widoki zabudowań z charakterystycznymi dachami wypełniają znaczną przestrzeń obrazu. Towarzyszy im krajobraz pól i pojedynczych drzew. Pejzaż przypomina widoki Toskanii, klimat południowych rejonów Europy. Co ciekawe, artysta wyjechał do Włoch w 1932 roku jako stypendysta Funduszu Kultury Narodowej. W obrazie „Czerwone dachy” można odnaleźć inspiracje śródziemnomorskimi pejzażami.