Scena alegoryczna z aniołem
6 000 - 8 000 zł
7 marca 2019 godz. 19:30
6 000 - 8 000 zł
21 x 33,5 cm
olej/deska
Sygnatura
sygn. p. g.: "Wlastimil Hofman"
Hofman w mistrzowski sposób potrafił łączyć fantazję z realizmem. Fauny, anioły, wątki antyczne, przyroda, a do tego poetyckość i metaforyczny wymiar prac Hofmana, składają się na niepowtarzalny, łatwo rozpoznawalny styl artysty. Sugestywne, przesiąknięte znaczeniami kompozycje skłaniają do refleksji. Jednocześnie rozbudowane formy znaczeniowe tworzą swoiste narracje - malarskie opowieści z pogranicza sfery sacrum i profanum.