Pole VI
60 000 - 70 000 zł
27 października 2016 godz. 19:30
60 000 - 70 000 zł
80 x 99 cm w świetle ramy
olej/płótno
Sygnatura
sygn. p. d.: "Dominik"; sygn. i dat. na odwrocie: "DOMINIK / POLE VI" [przekreślone] "1969 PEJZAŻ / LIQUITEX 81 X 100"
Datowanie
1969
Tematem obrazów Tadeusza Dominika była przyroda. Nie był jednak pejzażystą w najprostszym tego rozumieniu. Prace artysty nie są też szczegółowym zapisem, dokładnym odwzorowaniem elementów natury. To nasycone kolorami impresje. Przez swój brak oczywistości zachęcają do poszukiwań interpretacyjnych. W roku namalowania prezentowanej pracy odbyła się wystawa indywidualna artysty w CBWA „Zachęta” w Warszawie. Tadeusz Dominik uczestniczył również w ekspozycji zbiorowej „Moderne Polnische Malerei und Grafik” w Nationalgalerie w Berlinie.