Sokolnik
80 000 - 100 000 zł
27 października 2016 godz. 19:30
80 000 - 100 000 zł
63,5 x 49 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. i dat. na odwrocie: "Br. Abramowicz / 1883"
Datowanie
1883
na blejtramie napis: G 603 oraz pieczęć
Doskonały obraz Bronisława Abramowicza – autora słynnej „Uczty u Wierzynka”, wybitnie utalentowanego malarza scen historycznych i rodzajowych. Prace Abramowicza są niemal nieobecne na rynku antykwarycznym. Artysta studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie, a następnie w Monachium i Wiedniu. „Sokolnik” charakteryzuje się realizmem przedstawienia i mistrzowską technika wykonania. Wysublimowana, nieco mroczna kolorystyka, przywołuje skojarzenia z obrazami holenderskich mistrzów XVII wieku.