Akt
7 000 – 8 000 zł
27 października 2016 godz. 19:30
7 000 – 8 000 zł
48,5 x 68,5 cm w świetle ramy
olej/płótno naklejone na tekturę
Sygnatura
sygn. u dołu: "St. Żurawski"
Autor pejzaży, kompozycji figuralnych, ale przede wszystkim aktów. Obraz przedstawia malarską wariację na temat kobiecego piękna z wykorzystaniem kompozycji horyzontalnej. Ciemne tło kontrastuje z ciałem młodej dziewczyny. Z kolei mocniejsze akcenty czerwieni ożywiają statyczną, pełną spokoju scenę.