Nokturn

ID: 4423

Proweniencja

32,8 x 48 cm w świetle ramy

olej, technika mieszana/papier

Sygnatura

sygn. p. d.: "S Jaxa"

Pejzaże Jaxy-Małachowskiego były zapisem drobiazgowych obserwacji natury. Dobry warsztat malarski i rozpoznawalny styl artysty sprawiały, że ulubione motywy marynistyczne cieszyły się dużą popularnością. Artysta w mistrzowski sposób potrafił uchwycić zmienność morskiego krajobrazu. Szczególnie poetycki wymiar zyskiwały nokturny, w których malarz operował kontrastującymi barwami jasnego księżycowego światła i nasyconego błękitu wody.