32,8 x 48 cm w świetle ramy
olej, technika mieszana/papier
Sygnatura
sygn. p. d.: "S Jaxa"
Proweniencja
Pejzaże Jaxy-Małachowskiego były zapisem drobiazgowych obserwacji natury. Dobry warsztat malarski i rozpoznawalny styl artysty sprawiały, że ulubione motywy marynistyczne cieszyły się dużą popularnością. Artysta w mistrzowski sposób potrafił uchwycić zmienność morskiego krajobrazu. Szczególnie poetycki wymiar zyskiwały nokturny, w których malarz operował kontrastującymi barwami jasnego księżycowego światła i nasyconego błękitu wody.