W stajni, 1862?

ID: 2743

45 000 zł

Proweniencja

20,5 x 25,5 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. monogramem wiązanym l. d.: „HP / 62 [?]”

Datowanie

1862?

opisany na odwrocie: „Pillati Warszawa / Druga połowa XIX wieku 1832-1894 / Odnawiał Z. Jasiński w Warszawie 1924 r.”

Henryk Pillati z upodobaniem przedstawiał sceny miejskie i życie na wsi. Artysta zajmował się również malarstwem batalistycznym i historycznym. Olejny obraz, dopracowany kolorystycznie i kompozycyjnie to przykład dorobku artysty, który nieczęsto pojawia się na rynku dzieł sztuki.