20,3 x 25,3 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. l. d. monogramem wiązanym: "HP / 62 [?]"
Datowanie
1862?
na blejtramie napisy: "Pillati Warszawa / Druga połowa XIX wieku 1832-1894 / Odnawiał Z. Jasiński w Warszawie 1924 r."
Henryk Pillati z upodobaniem przedstawiał sceny miejskie i życie na wsi. Artysta zajmował się również malarstwem batalistycznym i historycznym. Olejny obraz, dopracowany kolorystycznie i kompozycyjnie to przykład dorobku artysty, który nieczęsto pojawia się na rynku dzieł sztuki.