63 x 87 cm w świetle ramy
gwasz, technika mieszana/tektura
Sygnatura
sygn. l. d.: "Togo K. Fałat"
Stan zachowania: niewielkie ubytki tektury
Proweniencja
kolekcja prywatna, Katowice
Dzieła najmłodszego syna Juliana Fałata nie pojawiają się często na rynku aukcyjnym. W prezentowanym pejzażu można dostrzec nawiązania do stylu znanego ojca. Artysta zastosował szerokie pociągnięcia pędzla, które pozwoliły na swobodne rozłożenie plam koloru. Dekoracyjna kompozycja posiada sygnaturę malarza.