72 x 49 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. l. d.: "Schinagel"
Proweniencja
Malarstwo Emila Schinagla określano jako prymitywizujące, ekspresyjne, liryczne. W scenach rodzajowych, miejskich pejzażach czy widokach natury typowe dla artysty było stosowanie wyrazistego konturu i nieco przygaszonej kolorystyki. W prezentowanej kompozycji, o dekoracyjnym, przyjemnym dla oka motywie, wyróżniają się akcenty czerwieni (w różnych odcieniach), ulokowane w kilku miejscach kompozycji. Ożywiają one płaszczyznę płótna, zachowując jednak subtelną prostotę motywu.