Pejzaż z czerwonym domem, 1954

ID: 5045

Proweniencja

23 x 33 cm w świetle ramy

olej/tektura

Sygnatura

sygn. p. d.: "PODSADECKI"

Datowanie

1954

* oplata droit de suite

dat. l. d.: "9.8.54"

Zajmował się filmem eksperymentalnym, fotomontażem, tworzył w obrębie konstruktywizmu, abstrakcji, koloryzmu - różnorodna działalność artystyczna Kazimierza Podsadeckiego wymyka się jednoznacznym definicjom. Szerokie zainteresowania artysty, odwaga w przełamywaniu konwencji sprawiały, że jego prace można zaliczyć do interesujących przykładów polskiej awangardy. Powojenna twórczość Kazimierza Podsadeckiego to przede wszystkim martwe natury i pejzaże.

Stan zachowania: niewielkie pęknięcia, uszkodzenia warstwy malarskiej