Łodzie rybackie

ID: 1705

53,5 x 72,5 cm w św. p-p.

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: "J. Cybis"

Datowanie

1972

Doskonała praca Jana Cybisa, znakomitego kolorysty i jednego z głównych reprezentantów tego nurtu. Pejzaże nadmorskie nie były tak popularnym motywem jak martwe natury w twórczości artysty, jednak zajmują istotne miejsce w jego dorobku. Pojawiają się m. in. pod koniec lat 50. i na początku 60. XX wieku, również w technice akwareli. W roku 1970 artysta przebywał nad polskim morzem. „Łodzie rybackie” nawiązywać mogą do tego pobytu.

na odwrocie napis: "Łodzie rybackie 1972 ol.pl. 54 x 73 / Arkady 552"