Zaklęci w przestrzeni, 2020
200 000 - 300 000 zł
8 grudnia 2021 godz. 19:00
Obiekt przestrzenny - sześcian, kompozycje z kwadratów 5 x 5
Cena wylicytowana: 7 000 zł
200 000 - 300 000 zł
80,5 x 140 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. l. d.: "T. Sętowski"
Datowanie
2020
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "MUZEUM WYOBRAŹNI / ul. OŁAWSKA2 / CZĘSTOCHOWA / Tomek Sętowski 2020 Zaklęci w przestrzeni / olej, płótno 80 cm x 140 cm"
Proweniencja
Okazałe dzieło współczesnego mistrza realizmu magicznego. Artysta tworząc w charakterystycznej stylistyce, przenosi inspiracje sztuką baroku, surrealizmem i literaturą, w oryginalny świat swojej wyobraźni. Tym samym powstają nietuzinkowe dzieła zachwycające swobodą w budowaniu przestrzeni obrazu i realistycznym oddaniem szczegółów. Artysta zdobył popularność także za granicą. Swoje dzieła prezentował na wystawach m. in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Belgii, Holandii, Stanach Zjednoczonych czy Francji.