Bez tytułu, 1990
3 000 - 4 000 zł
8 grudnia 2021 godz. 19:00
Obiekt przestrzenny - sześcian, kompozycje z kwadratów 5 x 5
Cena wylicytowana: 7 000 zł
3 000 - 4 000 zł
14,2 x 14 cm w św. p-p.
gwasz/karton
Sygnatura
sygn. i dat. p. d.: "J Chwałczyk. / 1990" (ołówkiem)
Datowanie
1990
Proweniencja
Absolwenta Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, twórcę sztuki mail art i nowatorskich instalacji przestrzennych, zaliczyć można do grona tych konceptualistów, którzy większość artystycznej drogi poświęcili zgłębianiu wyraźnie zakreślonej problematyki. Dla Jana Chwałczyka od drugiej połowy lat 60. głównym przedmiotem artystycznych eksperymentów stało się światło i barwa. W 1990 roku, z którego pochodzi sygnowana kompozycja, uczestniczył wspólnie z Wandą Gołkowską w wystawie „Zeichen und Licht” organizowaną przez Galerię New Space w Fuldzie.