33

Kompozycja, 1997

ID: 4521

4 000 - 6 000 zł

8 grudnia 2021 godz. 19:00

Proweniencja

20,5 x 14,8 cm w św. p-p.

gwasz/papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "A JACHTOMA 1997" (ołówkiem)

Datowanie

1997

Kolor i światło to główne narzędzia języka malarskiego Aleksandry Jachtomy. W jej twórczości dostrzega się nawiązania do malarstwa Henryka Stażewskiego. Bogactwo tonacji kolorystycznych widocznych w prezentowanej pracy ujmuje subtelnością i szczególną poetyckością przekazu. Wyjątkowe wyczucie plamy barwnej, nadaje kompozycji harmonii.